.
www.megastock.ru Здесь находится аттестат нашего WM идентификатора 306628194038

Українсько-американські відносини 1991-1999



У 90-ті рр. XX ст. США посіли місце єдиної супердержави в постбіполярному світі. Американські інтереси поширились на всю земну кулю. Важливе місце в контексті своєї європейської політики США відводять Україні. З розпадом СРСР найбільше Вашингтон турбували дві проблеми - непоширення ядерної зброї та збереження стабільності на колишньому радянському геополітичному просторі, особливо з огляду на недопущення відродження імперської могутності Росії. У середині 90-х рр. було вирішено проблему вивозу ядерної зброї з України. У грудні 2000 р. Україна закрила Чорнобиль, так і не отримавши всього обсягу обіцяної допомоги. Повільний, з точки зору США, темп ринкових та демократичних реформ в Україні зробили її постійним обєктом критики. Загалом українсько-американські відносини ще потребують наповнення конкретним змістом стратегічного партнерства.
25 вересня 1991 р. - Розпочався візит Голови Верховної Ради України Л. Кравчука у США (25-26 вересня).
25 грудня 1991 р. - США визнали незалежність України. 2 січня 1992 р. - Україна та США встановили дипломатичні відносини.
5 травня 1992 р. Розпочався офіційний візит Президента України Л. Кравчука в США (5-9 травня). У перебігу візиту було підписано низку угод, зокрема, про торговельні відносини між Україною й Сполученими Штатами Америки, про сприяння капіталовкладенням в економіку України, про гуманітарне й технічно-економічне співробітництво та про співпрацю в галузі охорони навколишнього середовища. У центрі переговорів перебувала проблема вивозу з території України ядерної зброї колишнього СРСР. Адміністрація Д. Буша посилила політичний тиск на Україну.
25 жовтня 1993 р. - Президент України Л. Кравчук прийняв державного секретаря США В. Крістофера, який перебував в Україні з офіційним візитом. Підписано Угоду між Україною й США щодо надання допомоги Україні в ліквідації стратегічної ядерної зброї, а також запобігання розповсюдженню зброї масового знищення.
14 січня 1994 р. - Москва. Тристороння заява Б. Клінтона. Б. Єльцина та Л. Кравчука щодо вивезення з території України ядерної зброї колишнього СРСР.
4 березня 1994 р. - У м. Вашингтоні підписано договір між Україною та США про заохочення та взаємний захист інвестицій; конвенцію про уникнення подвійного оподаткування та попередження податкових ухилень стосовно податків та капіталів та ін.
24 вересня 1994 р. - До Києва на друге пленарне засідання Американсько-українського консультативного комітету прибула делегація політичних діячів США: радник Центру стратегічних і міжнародних досліджень 3. Бжезинський, фінансист і меценат Д. Сорос, колишній Держсекретар США Г. Кіссінджер. Делегацію прийняв Президент України Л. Кучма. Відбувся обмін думками щодо розвитку двосторонніх відносин та прискорення економічних перетворень в Україні.
19 листопада 1994 р. - Розпочався державний візит Президента України Л. Кучми в Сполучені Штати Америки (19-23 листопада). Відбулася зустріч президентів України й США. За результатами переговорів підписано пакет важливих документів, головними з яких є Хартія про партнерство, дружбу й співробітництво і Угода про співпрацю в галузі космосу. Усього в перебігу візиту укладено 14 двосторонніх угод про співпрацю в політичній та економічній галузях, енергетиці, торгівлі.
11-12 травня 1995 р. Державний візит в Україну Президента США Б. Клінтона. Сполучені Штати висловили готовність надавати Україні практичну допомогу в реалізації демократичних та ринкових реформ. Було Гіідтрнм&НО європейські інтеграційні прагнення України.
20 грудня 1995 р. Меморандум про порозуміння між Україною і країнами «Великої сімки» щодо закриття Чорнобильської АЕС.
20-22 лютого 1996 р. Вашингтон. Робочий візит Президента України Л. Кучми до США. Сторони констатували, що українсько-американські відносини вийшли на рівень стратегічного партнерства.
16-19 вересня 1996 р. - Вашингтон. Візит секретаря Ради національної безпеки та оборони України В. Горбуліна. Прийнято рішення про створення українсько-американської міждержавної комісії на чолі з Президентом України Л. Кучмою та віце-президентом США А. Гором. У жовтні-листопаді 1996 р. відбулися перші засідання комітетів названої комісії з питань зовнішньої політики, безпеки та сталого економічного розвитку.
19-20 листопада 1997 р. - Відбувся робочий візит Президента України Л. Кучми до США для участі в урочистій церемонії запуску американського човникового корабля з українським космонавтом на борту. Президент Л. Кучма та віце-президент А. Гор взяли участь у засіданні країн-донорів для фінансування проекту «Укриття» на ЧАЕС.
6 березня 1998 р. - Київ. Відбувся робочий візит державного секретаря США М. Олбрайт. Сполучені Штати, будучи найбільшим зовнішнім донором України, домоглися відмови Києва від участі в проекті побудови в Ірані (в Бушері) атомної електростанції. Натомість США обіцяли загрузи™ роботою українських атомників за так званою програмою «харківська ініціатива».
22-23 липня 1998 р. - Відбувся робочий візит в Україну віце-президента США А. Гора, в рамках якого було проведено друге пленарне засідання українсько-американської міждержавної комісії.
29 січня 1999 р. - Давос. Президент України Л. Кучма та віце-президент США А. Гор обговорили питання про закриття Чорнобильської АЕС.
18 лютого 1999 р. - Вашингтон. Виступаючи в конгресі державний секретар США М. Олбрайт заявила, що Україна досягла певних критеріїв демократичності та успішності ринкових реформ, за що вона заслуговує на продовження отримання американської допомоги.
22-25 квітня 1999 р. - Вашингтон. Президент України Л. Кучма взяв участь у роботі ювілейного саміту НАТО. Відбулось засідання Комітету Україна - НАТО на найвищому рівні. США висловили підтримку демократичним перетворенням в Україні.
8 грудня 1999 р. - Вашингтон. Президент України Л. Кучма взяв участь у роботі третього пленарного засідання українсько-американської міждержавної комісії. У центрі уваги переговорів перебували проблеми вступу України до COI. проведеним ско помічних та політичних реформ в Україні.
Самое любимое блюдо как американцев, так и украинцев, - Масляный соус к рыбе с каперсами, приготовить который не так уж и сложно. Просто заходите на эту страничку для полученя более детального описания метода приготовления.
Дата публікації: 02.12.2011
Прочитано: 1533 разів