.
www.megastock.ru Здесь находится аттестат нашего WM идентификатора 306628194038

Формування державного устрою США XVIII-XIX ст.



Ћплатить





Зміст

Вступ 3
Розділ І. Поняття та форми державного устрою 5
1.1 Проста унітарна держава 6
1.2 Конфедерація 9
1.3 Федерація 13
1.4 Імперія 20
Розділ ІІ. Історія формування державного устрою США
 у XVIII-поч. XIX ст.  21
2.1 Джерела державності 21
2.2 Декларація незалежності  22
2.3 Формування влади штатів 23
2.4 “Статті Конфедерації” та „Білль про права”  25
Висновки 31
Список використаних джерел 35
 

Вступ


Протягом перших шести десятиліть XVIII ст., що безпосередньо передували американській революції, англійський парламент приймав закони, що душили промисловість і торгівлю в колоніях. Навігаційний закон, закони про торгівлю предметами першої необхідності, про гербовий збір і багато інші, прийняті в Лондоні без участі представників колоній, обурювали представників всіх верств колоніального суспільства. Одночасно наростав військовий й адміністративний гніт метрополії. У той же час у самих колоніях відбувалися істотні політичні й ідеологічні зміни - росло бажання звільнитися від британського колоніального гніту, пробивали собі дорогу об'єднавчі тенденції, що виразилися у фактичному встановленні конфедеративних відносин колоній.
Американська революція почалася як національно-визвольний рух, що переріс у війну за незалежність, але в міру розвитку подій у ній все більше проявлялися соціальні, класові протиріччя; у результаті наростаючого розколу в американському суспільстві війна за незалежність одночасно ставала громадянською війною. Ряд представників експлуататорських верств, що примкнули до національно-визвольного руху, відхитнувся від нього, зрозумівши, що незалежність і демократія йдуть нога в ногу. Саме з цих визначальних для США подій можна починати відлік формування їх державного устрою, що навіть і сьогодні слугує прикладом для багатьох демократичних держав світу.
Україна є державою, що здійснює перехід до демократії. Можливості нашої країни відрізняються від тих, які мали Сполучені Штати під час розвитку їх демократії; але існують речі, які потрібно здійснити у будь-якій країні для того, щоб мати демократичний устрій. Саме в цьому і полягає актуальність нашої роботи.
Проблему еволюції державного устрою Сполучених Штатів Америки досліджували такі вчені-історики, як: Аптекер Г.О. Севостьянова О.А, Андрєєва Г.Н., Андрєєва І.О., Будагова А.Ш., Слезкін І.Ю. Фурсенко О.О. та ін. Серед джерел дослідження основними були: „Всемирная истори” під ред. Жукова та праця Фурсенко О.О. „Американская буржуазная революция XVIII вв.” .
Проте загальний огляд досліджень, присвячених вивченню становленню державного устрою США свідчить про недостатнє висвітлення даної тематики у науковій літературі.
Об’єктом дослідження є історичні та державотворчі процеси на Північноамериканському континенті у XVIII – поч. XIX столітті.
Предметом дослідження є становлення та формування державного устрою Сполучених Штатів Америки у XVIII – поч. XIX столітті.
Мета дослідження полягає в окресленні особливостей еволюції державності США. Для досягнення мети були поставлені такі завдання:
1. Дати загальну характеристику поняття державного устрою;
2. Визначити передумови та джерела державності США;
3. Дати характеристику основним правовим документам, що мали вплив на формування державності та державного устрою США.
Під час вирішення визначених завдань використовувались наступні методи дослідження:
1. Синтез та узагальнення матеріалу;
2. Метод ретроспективного аналізу;
3. Порівняльний формально-логічний метод.
Практична цінність роботи полягає в узагальнені знань формування державного устрою США у XVIII – поч. XIX столітті.
Характер проблеми і поставлені завдання передбачають структуру роботи, яка складається зі вступу, де обґрунтовані актуальність проблеми, поставлені мета і завдання роботи, двох розділів, висновків та списку використаної літератури. У першому розділі розглянуто теоретичні аспекти проблеми, а другий присвячений питанню еволюції державного устрою США. У висновках підводяться підсумки і результати дослідження.






Ћплатить