.
www.megastock.ru Здесь находится аттестат нашего WM идентификатора 306628194038

Юридична відповідальність за ухилення від сплати податків



Ћплатить




Зміст


Вступ 3
Розділ І. Ухилення від сплати податків як порушення
податкового законодавства 7
1.1 Загальні методи ухилення від сплати податків 7
1.2 Кваліфікаційні ознаки податкового правопорушення 10
Розділ ІІ Методи боротьби з ухиленням від сплати податків 17
2.1 Фінансові санкції за порушення податкового законодавства 17
2.2 Адміністративна відповідальність за порушення
податкового законодавства 21
2.3 Кримінальна відповідальність за порушення
податкового законодавства 26
Висновки 29
Список використаних джерел та літератури 31
Додатки 33
 
Вступ


Податки являють собою обов'язкові збори, стягнуті державою із суб'єктів, що хазяюють, і з громадян по ставці, встановленій в законному порядку. Податки є необхідною ланкою економічних відносин у суспільстві з моменту виникнення держави. Розвиток і зміна форм державного устрою завжди супроводжується перетворенням податкової системи.
У сучасному цивілізованому суспільстві податки – основна форма доходів держави. Крім цієї сугубо фінансової функції податковий механізм використовується для економічного впливу держави на суспільне виробництво, його динаміку і структуру, на стан науково-технічного прогресу.
Кожна людина повинна реально уявляти, як складаються його відносини з державою з приводу оподатковування. Знання податкових проблем є частиною загальноекономічної культури бізнесу.
Змінюються ставки податків, об'єкти оподатковування, скасовуються одні пільги і вводяться нові, уточнюються джерела сплати податків. Численні зміни і доповнення вносяться в інструктивний і методичний матеріал по податках. Усе це різко збільшує потік інформації з оподатковування, за яким складно устежити, але необхідно вчасно одержати. Незнання законів не звільняє від відповідальності за їхнє невиконання.
Процес формування норм податкового законодавства виявив особливу актуальність установлення відповідальності за податкові порушення. Пряма залежність державного бюджету від податкових надходжень зробила такого роду відповідальність однієї з головних складових системи податкових правовідносин і зажадала її глибокої правової регламентації. В умовах формування в Україні ринкових відносин, різноманіття форм власності, становлення захисту економічних прав людини правова відповідальність ґрунтується на нових принципах. Подальший розвиток податкового законодавства неможливо без виділення такого важливого питання як податкові порушення.
Низький рівень правосвідомості “нових” підприємців у поєднанні з надто високими податковими ставками криміналізували виробництво, торгівлю та інші сфери господарської діяльності. Щоб уникнути оподаткування, деякі підприємці вишукують прогалини в чинних законодавчих актах, замість безготівкових розрахунків впроваджують готівкові, відкривають по декілька гривневих і валютних рахунків, вдаються до інших хитрощів.
Сьогодні керівники багатьох комерційних структур знають особливості, за якими підприємства звільняються від податків. Тому в їхніх статутах часто зазначаються такі види діяльності, як виробництво і переробка сільськогосподарської продукції, ремонтно-будівельні роботи, роботи з благоустрою та ін. Фактично ж вони займаються торгівельно-закупівельною та посередницькою діяльністю, ухиляючись від сплати податків.
Більш того в статутах багатьох зареєстрованих малих підприємств, фірм відсутні дані про їх місцезнаходження, не передбачається відповідальність засновників та інших осіб по заборгованості. Використовуючи ці обставини, керівники таких підприємств займаються господарською діяльністю, щоб не сплачувати податки, просто зникають.
Однак прийняття і дія великої кількості законодавчих актів, що регулюють відносини у сфері оподаткування, часті їх зміни, неоднозначність тлумачення їхніх норм створюють значні перешкоди в практичній діяльності як для суб'єктів оподаткування, так і для органів контролю. До того ж недостатній рівень підготовленості значної частини працівників державних податкових адміністрацій та органів внутрішніх справ не дає можливості вести активну боротьбу із зловживанням у сфері оподаткування. Саме тому дослідження юридичної відповідальності за ухилення від сплати податків та за порушення податкового законодавства в цілому є дуже актуальним.
Проблему юридичної відповідальності за ухилення від сплати податків досліджували такі вчені, як Гега П.Т., Доля Л.М., Галянтич М.К., Грудницька С.М., Міхатуліна О.М., Г.В. Бех, О.О. Дмитрик, Д.А. та ін. Загальний огляд досліджень, присвячених вивченню даного питання, свідчить про недостатнє висвітлення даної тематики у науковій літературі.
Об’єктом дослідження є нормативно-правові норми в сфері податкового законодавства.
 Предметом дослідження є юридична відповідальність за ухилення від сплати податків
 Мета дослідження полягає в характеристиці юридичної відповідальності за ухилення від сплати податків. Для досягнення мети були поставлені такі завдання:
1. Охарактеризувати загальні методи ухилення від сплати податків;
2. Визначити види відповідальності за ухилення від сплати податків;
3. Проаналізувати методи боротьби з ухилянням від сплати податків;
4. Дати характеристику кожному з методів.
Під час вирішення визначених завдань використовувались наступні методи дослідження:
1. Теоретичний: синтез, аналіз та узагальнення наукової літератури для теоретичного підґрунтя дослідження.
2. Метод порівняльного аналізу для порівняння різних нормативно-правових джерел.
3. Статистичний: для характеристики певних статистичних даних дослідження.
4. Метод ретроспективного аналізу: для порівняння нормативно-правових актів у різні роки.
Практична цінність роботи полягає в узагальнені знань про юридичну відповідальність за ухилення від сплати податків. Дослідження може використовуватися в навчальних цілях.
У відповідності до поставлених мети та конкретних завдань дослідження, визначено структуру роботи. Вона складається зі вступу, двох розділів, висновків, списку використаної літератури та додатку.
 





Ћплатить