.
www.megastock.ru Здесь находится аттестат нашего WM идентификатора 306628194038

Психолінгвістичні особливості політичних промов Дж. Буша молодшого та Тоні Блера



Ћплатить







ПСИХОЛІНГВІСТИЧНІ ОСОБЛИВОСТІ ПОЛІТИЧНИХ ПРОМОВ ДЖ. БУША МОЛОДШОГО ТА ТОНІ БЛЕРА

Курсова робота


, 2012
 
ЗМІСТ

ВСТУП    3

РОЗДІЛ 1. ТЕОРЕТИКО-МЕТОДОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ДОСЛІДЖЕННЯ ПОЛІТИЧНОЇ ЛІНГВІСТИКИ    6
1.1 Поняття та розвиток політичної лінгвістики    6
1.2 Аспекти дослідження політичної комунікації    10

РОЗДІЛ 2. ЛІНГВІСТИЧНІ ОСОБЛИВОСТІ ПОЛІТИЧНИХ ТЕКСТІВ НА ПРИКЛАДІ ПРОМОВ ДЖ. БУША МОЛОДШОГО ТА ТОНІ БЛЕРА     19
2.1 Лінгвістичні особливості промови Дж. Буша Молодшого 12 вересня 2002 року    19
2.2 Промова Тоні Блера від 20 березня 2003 року та її психолінгвістичні особливості    28

ВИСНОВКИ    34
СПИСОК ВИКОРИСТАНИХ ДЖЕРЕЛ    36
ДОДАТКИ    39

 
ВСТУП

Інтенсивний розвиток політичних технологій, зростаюча роль засобів масової інформації, дедалі більша театралізація політичної діяльності сприяють підвищенню уваги суспільства до теорії та практиці політичної комунікації. У зв’язку з цим в Україні та за її межами стрімко зростає кількість досліджень, присвячених політичній лінгвістиці.
Поява нових досліджень в сфері політичної лінгвістики, звернення дослідників до нових аспектів вивчення політичної мови – все це вимагає всебічного осмислення історії названого наукового напрямку, його сучасного стану, закономірностей еволюції і взаємодії з іншими науковими напрямками. Абсолютна більшість сучасних досліджень з політичної лінгвістиці створено в трьох мегарегіонах – в Північній Америці, в Центральній і Західній Європі та в пострадянських державах.
Актуальність дослідження. Для того, щоб отримати підтримку більшості послідовників чи електорату та здобути перемогу на виборах або отримати підтримку в певних питаннях, політичний діяч повинен володіти набором якостей, серед яких розум, цілеспрямованість, вміння знаходити рішення складних проблем і ряд інших. Однак, для того, щоб завоювати популярність він повинен досконало володіти навичками публічного виступу. Одне з головних завдань політика – переконати населення в правоті власних поглядів, певної політичної концепції і т. п. Майстерний оратор здатний захопити слухачів, змусити їх відчувати, а деколи і робити те, про що він говорить. Саме тому володіння мистецтвом публічного виступу настільки важливе для політичного діяча.
Сучасні засоби переконання і навіювання досягли дуже високого рівня. Кожній освіченій людині, необхідно якщо не вміти використовувати всі їх переваги, то хоча б бути знайомою із способами маніпуляції людською свідомістю, вміти вчасно їх помітити і не піддатися їхньому впливу.
Для нашого дослідження ми обрали промови двох відомих політиків США та Великобританії: Дж. Буша Молодшого та Тоні Блера, адже саме їхні промови свого часу мали на меті переконати весь світ в необхідності розпочати війну в Іраку проти Саддама Хусейна, що було надзвичайно важким завданням.
Питання аналізу політичного дискурсу з точки зору лінгвістики досліджували такі вчені, як Ажнюк Б. М., Баранов О.М. Будаєв Е.В., Гаврилова М.В., Зарецька Є.М., Массенко Л.І., Почепцов Г.Г., Романов О.О., Шейгал Е.І. та ін. Загальний огляд досліджень, присвячених вивченню даного питання, свідчить про недостатнє висвітлення даної тематики у науковій літературі.
Мета дослідження полягає в характеристиці лінгвістичних особливостей промов Дж. Буша Молодшого від 12 вересня 2002 року та Тоні Блера від 18 березня 2003 року. Для досягнення мети були поставлені такі завдання:
1.    Охарактеризувати поняття та розвиток політичної лінгвістики;
2.    Дослідити аспекти дослідження політичної комунікації;
3.    Проаналізувати промови Дж. Буша Молодшого від 12 вересня 2002 року та Тоні Блера від 18 березня 2003 року з точки зору лінгвістики.
Об’єктом дослідження виступають промови Дж. Буша Молодшого від 12 вересня 2002 року та Тоні Блера від 18 березня 2003 року.
    Предметом дослідження є психолінгвістичні засоби вираження позиції політиків, а саме лексичні та стилістичні засоби і прийоми.
Під час вирішення визначених завдань використовувались наступні методи дослідження:
1.    Загальнонауковий: синтез, аналіз та порівняння наукової літератури для теоретичного підґрунтя дослідження.
2.    Діалектичний метод використовувався з метою пояснення виникнення та розвитку певних поглядів і теорій.
3.    Порівняльний метод був використаний з метою порівняння поглядів різних науковців на поняття, що аналізуються в дослідженні.
4.    Методи контент-аналізу та лексико-семантичного аналізу для дослідження промов політиків.
5.    Статистичний: для характеристики певних статистичних даних дослідження.
Практична цінність роботи полягає в узагальнені знань про лінгвістичні особливості політичних промов Дж. Буша Молодшого від 12 вересня 2002 року та Тоні Блера від 18 березня 2003 року.
У відповідності до поставлених мети та конкретних завдань дослідження, визначено структуру роботи. Вона складається зі вступу, двох розділів, висновків, списку використаної літератури та додатків.
 




Ћплатить