.
www.megastock.ru Здесь находится аттестат нашего WM идентификатора 306628194038

Механізми реалізації прав особи в Україні - проблеми та шляхи вирішення



Ћплатить







МЕХАНІЗМИ РЕАЛІЗАЦІЇ ПРАВ ОСОБИ В УКРАЇНІ: ПРОБЛЕМИ ТА ШЛЯХИ ВИРІШЕННЯ
Курсова робота


, 2013
 
ЗМІСТ

ВСТУП    3

РОЗДІЛ 1. ТЕОРЕТИКО-МЕТОДОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ДОСЛІДЖЕННЯ ПРАВ ОСОБИ В УКРАЇНІ    6
1.1. Поняття і види конституційних прав особи в Україні    6
1.2. Нормативно-правове закріплення прав та обов’язків особи    10

РОЗДІЛ 2. РЕАЛІЗАЦІЯ ПРАВ ОСОБИ В УКРАЇНІ: СТАН, ПРОБЛЕМИ ТА ШЛЯХИ ЇХ ВИРІШЕННЯ    17
2.1. Механізм реалізації, гарантії та захист прав та свобод особи в Україні    17
2.2. Обмеження конституційних прав та свобод людини і громадянина в Україні    26

ВИСНОВКИ    30
СПИСОК ВИКОРИСТАНИХ ДЖЕРЕЛ    32

 
ВСТУП

Права людини і громадянина – це явище соціально-історичне. Усвідомлення їх соціальної цінності мало довгий шлях в історії людства. Теорія прав і свобод особи в західному світі сформувалася в Новий час (XVII-XVIII ст.) В основному в рамках ліберальної традиції праворозуміння. Однак ідеї індивідуальних прав, вироблені в рамках природного права, сягають корінням в античність.
У Стародавньому світі, в епоху зародження державності та політико-правових ідей, вся культура і життя людей були пронизані міфологією. У міфології виражалися поняття світового порядку, правди і справедливості, необхідності дотримання встановлених правил, влади як засоби їх забезпечення, форм держави. В цей час йшов процес становлення політичного і етнічного самоусвідомлення, що дало людству можливість політичної організації суспільного життя.
Актуальність дослідження. В сучасних умовах глобальної екологічної і соціальної кризи виживання людства неможливе без реалізації принципів соціальної справедливості та загальнолюдської моралі. Ще Т. Джефферсон писав: «Усі люди створені рівними і наділені Творцем певними [вродженими і] невід’ємними правами, серед яких – право на життя, на свободу і на прагнення до щастя».
Практика розвинених демократичних держав показує, що у держави є реальні можливості забезпечувати гідний рівень життя своїх громадян. Здійснення такої діяльності і становить одну з найважливіших завдань сучасної соціальної держави. Тим часом «наше суспільство, – пише Є. О. Лукашева, – в нинішніх умовах виявляє байдужість до найважливішого питання теорії і практики – взаємовідносин держави та особи в умовах вільних економічних відносин». Мова йде не про державне втручання в економічні процеси, а про турботу держави про людину, забезпечення кожному достатнього життєвого рівня.
Проблему механізму реалізації прав особи в Україні досліджували такі вчені, як  Битяк Ю.П., Васильєв О.С., Картавцев О.П., Ківалов С.В., Біла Л.Р., Кожухін В., Колпаков В. К., Кузьменко О. В., Стеценко С.Г. та ін. Незважаючи на це, залишаються питання, що потребують подальшого опрацювання.
Мета дослідження полягає в характеристиці механізму реалізації прав особи в Україні. Для досягнення мети були поставлені такі завдання:
1.    Охарактеризувати поняття і види конституційних прав особи в Україні;
2.    Узагальнити інформацію про нормативно-правове закріплення прав та обов’язків особи;
3.    Проаналізувати механізм реалізації, гарантії та захист прав та свобод особи в Україні;
4.    Коротко охарактеризувати обмеження конституційних прав та свобод людини і громадянина в Україні.
Об’єктом дослідження є права та свободи людини і громадянина в Україні та особливості їх реалізації.
    Предметом дослідження є нормативно-правові акти та документи, що регламентують та регулюють реалізацію прав та свобод особи.
Під час вирішення визначених завдань використовувались наступні методи дослідження:
1.    Загальнонауковий: синтез, аналіз та порівняння наукової літератури для теоретичного підґрунтя дослідження.
2.    Діалектичний метод використовувався з метою пояснення виникнення та розвитку певних поглядів і теорій.
3.    Логіко-семантичний метод сприяв визначенню понять за допомогою аналізу їх ознак, відношень між мовними висловами та дійсністю, саме цей метод допоміг визначенню понятійного апарату, що застосовується у дослідженні.
4.    Порівняльний метод був використаний з метою порівняння поглядів різних науковців на поняття, що аналізуються в дослідженні.
5.    Метод порівняльного аналізу для порівняння різних нормативно-правових джерел.
6.    Статистичний: для характеристики певних статистичних даних дослідження.
Практична цінність роботи полягає в узагальнені знань про механізм реалізації прав особи в Україні. Дослідження може використовуватися в навчальних цілях.
У відповідності до поставлених мети та конкретних завдань дослідження, визначено структуру роботи. Вона складається зі вступу, двох розділів, висновків та списку використаної літератури.
 




Ћплатить