.
www.megastock.ru Здесь находится аттестат нашего WM идентификатора 306628194038

Діяльність регіональних туристичних організацій



Ћплатить




ЗМІСТ
ВСТУП 3
РОЗДІЛ 1. ТИПОЛОГІЯ ТУРИСТИЧНИХ ОРГАНІЗАЦІЙ 
1.1 Міжнародні туристичні організації 
1.2 Регіональні туристичні організації 
1.3 Національні туристичні організації 
РОЗДІЛ 2. ОСОБЛИВОСТІ ДІЯЛЬНОСТІ ТА ФУНКЦІОНУВАННЯ ОСНОВНИХ РЕГІОНАЛЬНИХ ТУРИСТИЧНИХ ОРГАНІЗАЦІЙ 
2.1 Організація економічного співробітництва та розвитку 
2.2 Азіатсько-Тихоокеанська туристична організація (Pacific Asia Travel Association - PATA) 
ВИСНОВКИ 
СПИСОК ВИКОРИСТАНИХ ДЖЕРЕЛ ТА ЛІТЕРАТУРИ 
 
ВСТУП

Міжнародний туризм як найважливіша складова частина зовнішньоекономічної діяльності кожної з держав світового співтовариства є однією з найбільших і високоприбуткових галузей світової економіки. Міжнародний туристичний бізнес був і продовжує залишатися домінуючою і процвітаючою галуззю економіки більшості держав-суб’єктів міжнародного права. При цьому це відбувається, незважаючи на певну політичну нестабільність у світі і локальні збройні конфлікти за останнє десятиліття (Балкани, країни Африки, Чеченська Республіка і т. п.).
Актуальність дослідження. Сучасна світова спільнота дуже серйозно ставиться до індустрії відпочинку і туризму. Це напрям бізнесу, який швидко розвивається. Феноменальний сплеск міжнародного туризму є закономірним наслідком процесів, пов’язаних з витисненням промислового виробництва з його домінуючих позицій, що ще вчора були безперечними, і орієнтацією світової економіки більшості держав на виробництво й надання специфічних, широко затребуваних туристичних послуг, що відповідають найвишуканішим запитам споживачів.
Найважливішим спонукальним мотивом туристичних подорожей є чисте середовище проживання, незвичайні пейзажі, природа, що дбайливо і постійно оберігається, та унікальна культурна спадщина народів світу. Туристичні подорожі вже сьогодні, а в майбутньому особливо більше не будуть просто відпочинком, в основі їх будуть культурні, релігійні чи етнічні корені, який-небудь вид діяльності чи особливі інтереси. Узяті окремо сонце, море і золотий пісок пляжів втрачають свою привабливість. На перше місце виходить активний туризм, пізнавальний туризм, культурний туризм, що знаходиться в гармонії з навколишнім середовищем, що сприяє контактам з іншими людьми, і який, звичайно ж, характеризується високою якістю обслуговування.
 Під високою якістю обслуговування розуміється щира гостинність, що залежить від контактів між людьми, й індивідуальний підхід до туристів без яких-небудь упереджень і побоювань за своє майбутнє через спілкування із собі подібними з іншого, капіталістичного, світу. У сучасному туризмі досить контрастно просліджується тенденція, що не спостерігалася п’ять-десять років тому: туристи здебільшого віддають перевагу не розкішним готельним комплексам і харчуванню, пасивному, ледачому світогляду, а активному відпочинку, що знаходиться в гармонії з навколишнім середовищем.
Останніми роками активно розвивається і набирає темпи регіон Східної Азії і Тихого океану, де прибуття міжнародних туристів збільшувалися в середньому на 7 % щорічно. Іншими регіонами, в яких щорічний приріст прибуття міжнародних туристів перевищував середні показники, були Африканський континент, Близький Схід і держави Північної і Південної Америки. Як не дивно, з погляду динаміки розвитку міжнародного туристичного бізнесу, в список з надзвичайно уповільненими темпами розвитку в’їздного туризму потрапили Європа і Південна Азія. Саме тому дослідження діяльності Організації Економічного Співробітництва та Розвитку і Азіатсько-Тихоокеанської Туристичної Організації (Pacific Asia Travel Association - PATA) є досить актуальним.
Проблему діяльності регіональних туристичних організацій досліджували такі вчені, як Горішевський П. В., Васильєв В. П., Зінько Ю. В., Грипів Л., Мацола В., Долішній М. І., Козоріз М. А., Мікловда В. П. та ін. Загальний огляд досліджень, присвячених вивченню даного питання, свідчить про недостатнє висвітлення даної тематики у науковій літературі.
Об’єктом дослідження є світовий туристичний потенціал та організації, що регулюють його використання.
 Предметом дослідження є діяльність регіональних туристичних організацій – Організації Економічного Співробітництва та Розвитку і Азіатсько-Тихоокеанської Туристичної Організації.
Мета дослідження полягає в характеристиці діяльності регіональних туристичних організацій. Для досягнення мети були поставлені такі завдання:
1. Коротко охарактеризувати діяльність міжнародних туристичних організацій;
2. Проаналізувати в загальному діяльність національних туристичних організацій;
3. Дослідити детально діяльність Організації економічного співробітництва та розвитку;
4. Дати характеристику діяльності Азіатсько-Тихоокеанської туристичної організації;
Під час вирішення визначених завдань використовувались наступні методи дослідження:
1. Загальнонауковий: синтез, аналіз та порівняння наукової літератури для теоретичного підґрунтя дослідження.
2. Статистичний: для характеристики певних статистичних даних дослідження.
3. Метод синтетичного аналізу. Полягає у вивчені сукупності елементів, що утворюють систему.
У відповідності до поставлених мети та конкретних завдань дослідження, визначено структуру роботи. Вона складається зі вступу, двох розділів, висновків та списку використаної літератури.





Ћплатить