.
www.megastock.ru Здесь находится аттестат нашего WM идентификатора 306628194038

Зовнішньополітичні інтереси США в Східній Азії



Ћплатить




ЗМІСТ

ВСТУП 3
РОЗДІЛ 1. ОСОБЛИВОСТІ ЗОВНІШНЬОЇ ПОЛІТИКИ США В РЕГІОНІ В 90-х РР. ХХ СТ. 6
1.1 Особливості зовнішньої політика США 6
1.2 Політика США стосовно Корейського півострову 8
1.3 Японія в зовнішньополітичних планах США 12
РОЗДІЛ 2. СТРАТЕГІЧНІ ПАРТНЕРИ США ТА ЗОВНІШНЬОПОЛІТИЧНІ ОРІЄНТИРИ ДЖ. БУША (МОЛОДШОГО) 17
2.1 Зовнішньополітичний курс Штатів за трьох президентів 17
2.2 Джордж Буш молодший та його політика стосовно ЄС 19
РОЗДІЛ 3. „НОВА ПОЛІТИКА” США ЗА ПРАВЛІННЯ Б.ОБАМИ. ЦІЛІ ТА ПРІОРИТЕТНІ ЗАВДАННЯ В СХІДНІЙ АЗІЇ 25
ВИСНОВКИ 28
СПИСОК ВИКОРИСТАНИХ ДЖЕРЕЛ ТА ЛІТЕРАТУРИ 30


ВСТУП
Національні інтереси Сполучених Штатів не розташовуватимуть до себе або викликати лояльні відчуття до тих пір, поки вони в цілому не сприйматимуться як відповідні міжнародному порядку, порядку як сили, так і закону ... Цілком розумно жалкувати про минулі часі, коли холоднокровна і аморальна дипломатія була лише витонченим засобом впливу і мистецтвом управління. У XX сторіччі сила великої держави знижується, якщо вона перестає служити ідеї.
Сьогодні функція глобального лідерства вимагає глибокого розуміння духу часу в умовах світу, насиченого подіями, інтерактивного, такого, що мотивується неясним, але все більш загальним відчуттям переважаючої несправедливості в умовах життя. Зростаюча інтенсивність політичних емоцій може бути або направлена в конструктивне русло, або буде використана демагогами і фанатиками у глобальному вогні конфліктів. В епоху, що наступила після закінчення холодної війни, Америка може бути вирішальним чинником, що визначає, яка з цих двох тенденцій запанує.
Східна Азія має особливе значення для США з позицій забезпечення їхньої національної безпеки та економічних перспектив. Основу зовнішньополітичних інтересів США в Східній Азії складає потреба запобігти формуванню в цьому регіоні потужного стратегічного суперника, зовнішня політика якого не узгоджувалася б із амбіціями Вашингтона на лідерство в системі міжнародних відносин у віддаленій перспективі.
Зовнішньополітичний курс США щодо держав цього регіону є характерним у структурному плані для розуміння політики Вашингтона в Азійсько-тихоокеанському регіоні та його позиції щодо основ регіональної системи міжнародних відносин. Тому аналіз основних доктринальних засад і практичних кроків адміністрації президента, зовнішньополітичного апарату США в окремо визначеному регіоні необхідний для розроблення певних пропозицій та рекомендацій для українських органів державної влади та політологічної науки в цілях їх подальшого використання за співпраці України з державами Східної Азії.
Проблему зовнішньополітичних інтересів США в Східній Азії досліджували такі вчені, як Балезинський З., Школа І. М., Козменко В. М., Михайлов В., Козик В. В., Панкова Л.А., Даниленко Н. Б. та ін. Загальний огляд досліджень, присвячених вивченню даного питання, свідчить про недостатнє висвітлення даної тематики у науковій літературі.
Об’єктом дослідження є сучасні міжнародні відносини в Азійському регіоні.
 Предметом дослідження є політичні дії США в східноазійському регіоні.
Мета дослідження полягає в характеристиці зовнішньополітичних інтересів США в Східній Азії. Для досягнення мети були поставлені такі завдання:
1. Охарактеризувати особливості зовнішньої політика США;
2. Визначити політику США стосовно Корейського півострову;
3. Проаналізувати роль Японії в зовнішньополітичних планах США;
4. Дати характеристику зовнішньополітичному курсу Штатів за трьох президентів;
5. Коротко охарактеризувати Джордж Буш молодший та його політику;
6. Дослідити особливості „Нової політики” США за правління Б.Обами. Цілі та пріоритетні завдання в Східній Азії
Під час вирішення визначених завдань використовувались наступні методи дослідження: системний підхід дав змогу автору представити комплексне бачення системи східноазійської політики США. Завдяки використанню принципу історизму процес формування та розвитку політики США в Східній Азії показано в динаміці. Аналіз сучасних підходів до трансформації світового порядку та доктринальних засад політики США в Східній Азії базувався на дескриптивно-експлікативних та нормативно-прескриптивних аналітичних методах. Застосування методу контент-аналізу в роботі з документальними джерелами передбачало врахування політичних орієнтацій і ставлення до проблеми авторів певного документального джерела. Позиції США з тайванської та північнокорейської ядерної проблеми аналізувалися з використанням проблемно-історичного, системного підходів та геополітичного аналізу. У процесі дослідження співробітництва між Україною та державами Східної Азії здобувач використав загальнологічний метод та метод прогнозування. При аналізі джерельної бази дисертації використовувались емпірико-аналітичний, логічний, історичний та інституційно-порівняльний методи дослідження. У роботі застосовано й інші методи наукового пізнання.
У відповідності до поставлених мети та конкретних завдань дослідження, визначено структуру роботи. Вона складається зі вступу, трьох розділів, висновків та списку використаної літератури.
 





Ћплатить