.
www.megastock.ru Здесь находится аттестат нашего WM идентификатора 306628194038

Проблеми розміщення та використання трудових ресурсів



Ћплатить




ЗМІСТ
ВСТУП......................................................................................................................3
РОЗДІЛ І. ОСНОВНІ ПОНЯТТЯ ВИКОРИСТАННЯ ТА РОЗМІЩЕННЯ ТРУДОВИХ РЕСУРСІВ.
1.1 Розміщення і використання трудових ресурсів. Основні аспекти. ..............5
1.2.Трудові ресурси та їх структура.....................................................................10
1.3 Фактор  народонаселення, як складової трудових ресурсів, у розміщенні продуктивних сил. ................................................................................................12
РОЗДІЛ ІІ. АНАЛІЗ ТА СПЕЦИФІКА ТРУДОВИХ РЕСУРСІВ.
2.1 Трудоресурсна ситуація та її регіональні особливості................................16
2.2 Урбанізація. Міське та сільське населення. .................................................20
2.3 Ринок праці та забезпечення продуктивної зайнятості трудових
ресурсів. .................................................................................................................23
РОЗДІЛ ІІІ. ПРОБЛЕМИ ТА ПЕРСПЕКТИВИ РОЗВИТКУ ТРУДОВИХ РЕСУРСІВ
3.1. Проблеми розміщення трудових ресурсів. .................................................27
3.2. Перспективи розвитку трудових ресурсів. .................................................31
ВИСНОВКИ. .........................................................................................................36
СПИСОК ВИКОРИСТАННОЇ ЛІТЕРАТУРИ. ..................................................40
ДОДАТКИ..............................................................................................................42

ВСТУП
Населення - це те джерело, той "матеріал", з якого утворюються всі інші групування людей, наприклад, ті, що в економіці праці позначаються економічно активним населенням, трудовими ресурсами. Економісти розглядають населення як джерело ресурсів для праці, як носія певних економічних відносин і, що дуже важливо, як споживача, що формує трансформацію  суспільно-демографічної  системи в Україні, особливо в період здобуття нею державної незалежності і самостійного управління соціально-економічним та екологічним розвитком, вимагає всебічного аналізу та розробки глибоких наукових засад вдосконалення соціальної   та   демографічної   політики   загальнодержавного та  регіонального розвитку. На таких наукових засадах мають будуватися підходи до конкретних перетворень, розроблятися прогнози і формуватися політика реформування суспільства на ближню та дальню перспективу.
Останніми роками загальна економічна криза в усіх регіонах України призвела до повсюдного різкого погіршення демографічної ситуації. Крім суто  економічних та екологічних чинників, причинами погіршення демографічної ситуації є безсистемний підхід до керування адміністративними територіями та регіонами; відсутність методології прогнозування та  стратегічного керування майбутньою поведінкою організаційних систем регіонів; невизначеність параметрів, через які система втрачає контроль над своїм внутрішнім і зовнішнім середовищами, що призводить до її розпаду; невідповідність функцій, що їх виконують територіальні органи керування, дійсному їх призначенню у системі тощо. Територія як соціальна,  економічна,  демографічна  та  екологічна система не розглядається як цілісність зі своїми загально- та внутрішньосистемними завданнями, потребами й інтересами. Відсутні відповідні служби, не залучаються до цієї справи спеціалісти належного профілю.
Всі ці причини мають великий вплив на формування якісних та кваліфікованих трудових ресурсів. У цій роботі описуються одні з найголовніших проблем трудових ресурсів у нашій країні, а саме: безробіття, відтворення населення, велика частка пенсіонерів на робочих місцях, нераціональний розподіл трудових ресурсів по містах і селах та проблеми урбанізації.
Предметом цієї курсової роботи являється – трудові ресурси як складова продуктивних сил. Об’єктом даної роботи є трудові ресурси. Метою є опис найголовніших проблем трудових ресурсів, причини їх виникнення, наслідки та шляхи їх вирішення. Завданням цієї роботи служить дослідження наскільки вагому роль трудові ресурси займають у розміщенні  продуктивних сил, головних факторів які впливають на використання та розміщення трудових ресурсів, зміну народонаселення в Україні за останні роки, вивчення міграційних потоків трудових ресурсів, аналіз зайнятості і  відтворення населення в Україні.
Трудові ресурси є одним з основних факторів впливу на розміщення продуктивних сил. А оскільки проблеми при розміщенні продуктивних сил виникають повсякденно, тому проблеми використання і розміщення трудових ресурсів є актуальними. Проблеми трудових ресурсів потребують негайного вирішення на рівні держави. Такі проблеми існують у більшості країн, що розвиваються, а також у деяких економічно розвинутих. Наслідки цих проблем витікають у масштабних страйках робітників, у високому рівні безробіття, в неякісному виробництві товарів, у невідповідному обслуговуванні населення і сприяє зменшенню обсягів виробництва (збільшення рівня безробіття на 1%, зменшує ВВП на 2,5% ). Розвиток суспільних відносин вимагає негайного усунення проблем трудових ресурсів, саме тому, в цій роботі розглядаються проблемні питання трудових ресурсів та перспективи їх подолання. 





Ћплатить