.
www.megastock.ru Здесь находится аттестат нашего WM идентификатора 306628194038

Молоді роки Івана Франка



Про молоді роки Івана Франка краще довідуватися зі спогадів його сучасників, а також власних зізнань. Зокрема, він писав:
Ті літа, поминаючи деякі неприємні епізоди, все-таки були радісними літами моєї молодості, а між моїми вчителями Васпліянської школи я з приємністю можу згадати монаха Крушельницького, що учив нас у 2-й класі, о. кат. Красиц-кого, о. ігумена Борусевича і пізнішого Ігумена о. Немиловича, а також старенького вчителя т.зв. штуби, то є 1-ї класи, русина Чарначивича, одинокого світського вчителя, що дослужив у тій школі до своєї смерті і який для непослушннх і галасливих дітей у своїй класі не мав тяжчої кари, як поколоти їх на чолі своєю неголеною бородою.
Про роки навчання Франка у Дрогобицькій гімназії письменник згадує зі ще більшою приємністю, вважаючи, що саме там завдяки деяким талановитим учителям здобув основну, як на ті часи, освіту.
У Франка була добра память - міг майже дослівно повторити те, про що розповідалося на уроках. Франко багато читав, зібрав чималеньку власну бібліотеку. Пристрасть до книжок була в нього фанатичною. Розповідають, що не любив їх позичати, бо на полях робив власні помітки. Зізнавався, коли йому "захочеться вночі знайти книгу в темряві, щоб покласти її на столі для ранішньої роботи, він робить це безпомильно". Завдяки своїм здібностям і старанності Франко користувався авторитетом в учителів та однокласників (Шевчук В. З вершин та низин. - К., 1990. - С.63).


Дата публікації: 10.04.2012
Прочитано: 1052 разів